ja_vesnyanka (ja_vesnyanka) wrote,
ja_vesnyanka
ja_vesnyanka

Груффало на украинском

Поскольку отзыв о книге на украинском, то я и напишу на украинском. На просторах России эта книга уже давно, поэтому в представлении не нуждается. Русскоязычным друзьям можно пост пролистывать)) Спасибо за понимание!


Деякі з перекладних книг стають must have і їх із задоволенням читають і чекають. Ґруффало належить до таких. Вона дуже популярна на мові оригіналу і багато хто з нею познайомився в російському перекладі. На жаль, не маю з чим порівнювати, тож буду відштовхуватися від того, що є.
За її переклад і друк узялося видавництво "Читаріум".Почну з того, що мені в цілому історія не дуже подобається. Вона така собі "Колобок" з більш цікавим сюжетом та способами відволікання. Але і дорослі, і малі читачі таке люблять, тож ідемо далі.


Хитра миша вигадала звіра, щоб лісові хижаки не з'їли її саму. Вона їх лякає тим, що він страшний і полюбляє різні страви з тваринок - шашлики, супчики тощо.Твори Дональдсон знані повторюваннями та ритмом. Тут також це в наявності. Звертання до хижаків, опис Ґруффало. Щоправда в цій історії додаються різні елементи. Такий спосіб дуже сприяє розвитку дитячої пам'яті, аналогій та запам'ятовуванню прочитаного.
(*фото клікабельні)


Ходила вона, гуляла аж оппа - сама зустріла свого вигаданого монстра. Що робити? Всіх дурити! І пішла вона показувати новому знайомому, як її бояться всі тварини в лісі. Ну і, врешті, Ґруффало вирішив, що то й справді від неї всі жахаються і обрав іти геть.
Стосовно перекладу. Переклад віршований. Віршований, але не розповідальний. Як на мене, втрачається шарм від оригінальної версії. І навіть при цьому я не потрапила в ритм у деяких рядках з наголосами.

Але діти! Як її слухають діти! За декілька читань вона стає однією з улюблених. Чесно кажучи, я не розумію магію книг і вподобань дітей. От чесно-чесно. І це притому, що Давід не дуже любить усіляких монстрів.
В попередніх анонсах була суперечка щодо вживання г і ґ. Так от у тексті ґ на місці - просто шрифт такий))


Чи купувати "Ґруффало"? У нас її немає. Ми читаємо в гостях. Але щось мені підказує, що дитина була б не проти поселення такої книжки на власній поличці.

П.С. Щодо її придбання - скоро буде закупка:))
Tags: книги на украинском, обзор книг
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments